Skip to content Skip to footer

Tabelalar her bütçeye uygun firmanızı tanıtım ve rakiplerinizden farklı olarak öne çıkmanızı sağlayan bir nevi firmanın kimliği gibidir.Hayal sınırlarını zorlayan bu sektör her firmanın zorunlu bir ihtiyacı haline gelmiş ayrıca her geçen gün kendini kişi ve firmalara özel yenilemektedir. Tabela çeşitlerimizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tabela

 • Işıklı Tabela : Yapımında adından da anlaşılabileceği gibi birçok farklı aydınlatma malzemeleri kullanılan bir reklam yöntemidir. Işıklı tabela ürünleri içerisine neon, led, floresan gibi aydınlatma ekipmanları tercih edilir. Bu yöntem şirket tanıtımının gece karanlığında görünebilmesini sağlayan tanıtım görselleridir. İçerisine konulan ışıkla, ön kısmında yer alan reklam yazıları her alandan kolayca fark edilebilir.
 • Işıksız Tabela : Şirketlerin sıklıkla tercih ettikleri reklam ve tanıtım şeklidir. Küçük ya da büyük ölçekli bütün işletmelerin kullandığı standart görsellerdir. Işıklı tabelayla kıyaslandığında en büyük fark aydınlatma düzeneğinin bulunmayışıdır. Kasa derinliği bulunmamakta ve isteğe göre tasarlanabilmektedir. Işıksız reklam tabelaları gün ışığında kolaylıkla seçilebildiği gibi karanlıkta belirgin olarak görülemezler.
 • Kutu Harf Tabela : Kutu harf tabelalar çok çeşitli malzemelerle üretilen, firmaların isim ve logolarını Router ve Lazer olarak bilinen cihazlarla keserek harf şekline getirilen uygulamalardır. İç ve dış mekânlar da ışıklı ve ışıksız şekillerde kullanılmaktadır. Pleksi, Alüminyum ve krom olarak 3 çeşittir ve tanıtım şeklidir. Küçük ya da büyük ölçekli bütün işletmelerin kullandığı standart görsellerdir. Işıklı tabelayla kıyaslandığında en büyük fark aydınlatma düzeneğinin bulunmayışıdır. Kasa derinliği bulunmamakta ve isteğe göre tasarlanabilmektedir. Işıksız reklam tabelaları gün ışığında kolaylıkla seçilebildiği gibi karanlıkta belirgin olarak görülemezler.
 • Kayan Yazı Tabela : Sabit yazılı tabelanın ledlerle işlenerek daha etkin hale getirilmiş halidir. Eski yöntemlerle ışıklı tabelalar bir kutu içerisine floresan lambalar yerleştirilip yazı zemininin aydınlatılması ile yapılmaktadır. Hitap kitlesi müşterileriniz ancak tabela güzergahına bakarlarsa dikkat çekebilir ve müşteri tabelanızı okur. Oysa Led tabelanın ışık seviyesi oldukça yüksek tasarlanabilir ve sabit yandığı anda bile oldukça dikkat çekicidir. Bunun yanı sıra yanıp sönen, hareket eden ışıkların dikkat çekiciliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış bir gerçektir. Bu gerçeği arkasına alan LED Tabela çok çeşitli şekillerde tasarlanabilen animasyonlarla çok daha etkili bir halde tabelanızı ışıklandırabiliyor.
 • Vinil Germe Tabela : Dijital baskı yöntemi ile basılan vinilin(branda’nın), profil şaseye dört bir yandan gerilerek, daha önceden hazırlanmış olan ve içerisinde aydınlatma düzeneği bulunan alüminyum kasa üzerine kapatılmasıyla elde edilen bir tür tabela çeşididir.
 • Alüminyum Tabela : Tabela çeşitleri içerisinde görsellik, dayanıklılık ve kalite bakımından en çok tercih edilen uzun ömürlü tabela modellerinden biridir. Alüminyum tabelada diğer tabela çeşitleri gibi ışıklı ve ışıksız olmak üzere iki şekilde de yapılabilen tabela modelidir. Işıklı alüminyum tabela, zemin dekupe Edilerek (zemin oyularak) arkadan düz pleksiglas yapıştırma veya kabartma pleksiglas kutu harf, krom kutu harf uygulama yapılır. Işıksız alüminyum tabela ise alüminyum zemin üzerine folyo kesim harf, dekota kesim harf ve pleksiglas düz kesim veya pleksiglas kutu harf, krom kutu harf, alüminyum kutu harf uygulanmaktadır.
 • Pleksi Kutu Harf Tabela : Tabela çeşileri arasında fiyatının uygun olması sebebi ile en çok kullanılan tabela modelidir. Pleksiglas tabela, ışıklı veya ışıksız olarak iki şekilde de kullanılabilir. Pleksiglas malzeme üzerine dijital baskı veya folyo kesim yazı olarak kullanılabilir.
 • Dekupe Oyma Tabela : Dekupe oyma gerekli ortam sağlandığında cnc makine ile düzgün, ölçüsünde, tekniğine uygun olarak istenilen standartlarda kesim yapıp kompozite ışıkları yerleştirip direk malzemeyi harf kesip arkasına pleksi koyuyor montaja gönderiyoruz.
 • Dayanıklık bakımından ve görsellik bakımından albenisi olan en iyi tabela çeşitidir. 2 çeşittir: Krom Paslanmaz, Gold Paslanmaz.
 • Paslanmaz harflerin ön yüzeylerinde 304 kalite 1mm paslanmaz sac, yan yüzeylerinde 0.60mm veya 0.70mm paslanmaz sac kullanılmaktadır. Harflerin ön yüzey kesimlerini lazerle, yan yüzey şeritlerini giyotin makaslarla kesiyoruz. İstenilen yazı karakterinde kestiğimiz paslanmaz harflerin, yan bantlarını elle şekillendirdikten sonra lehim kaynağı kullanarak, ön yüzeyleri ile birleştiriyoruz. Daha sonra polisaj ile ön yüzeyi temizleyerek montajı ile birlikte müşterilere tertemiz teslim ediyoruz.
 • Totem Tabela : Yol kenarlarına, alışveriş merkezleri önlerine, devlet kurumlarını gösteren yerlere, fabrika önlerine, dükkan kenarlarına konulan uzaklığa göre boyutları ayarlanabilen bir ayaklı reklam çeşididir. Totem tabelalar tek – çift bacaklı, ışıklı, ışıksız, kompozit alüminyum, çelik saç profil ve vinil germe olarak yapılır.
 • Gravür Tabela : Işıklı tabela çeşitleri arasındadır. Gravür tabela dış mekanlarda görselliği artırmak amacı ile uygulanabilir. Işıklı gravür tabela hem dış hem iç mekanlarda, ofis içinde, bina girişlerinde kullanılabilir. Gravür tabela şeffaf pleksiglas malzemenin bilgisayarlı CNC tezgahlarda yazı ve logoların kenarının kazınarak üsten alüminyum kasa içerisine LED yerleştirmek suretiyle aydınlatma işlemi gerçekleştirilen bir tabela modelidir. Son yıllarda çokça tercih edilen ışıklı tabela modeli olmuştur. Duvara direkt monte edilebildiği gibi üstten askılı olarak da montajı gerçekleştirilebilmektedir.
 • Branda Afiş Tabela : Firmaların promosyon ve tanıtımlarında, emlak satım kiralama işlerinde, kampanya tanıtımlarında kullanılır. Vinil üzerine dijital baskı vinil afiş veya branda üzerine folyo kesim yazı branda afiş olarak kullanılır. Branda afiş bez üzerine yazılan afiş çalışmasına göre hem daha kaliteli bir görünüme hemde uzun süre dayanma özelliğine sahip olan afiş şeklidir. Bu nedenle de teknolojinin yardımıyla bilgisayarlı ortamda dijital baskı yöntemi ile üretimi yapılarak beğeninize ve kullanımınıza sunulmaktadır.
 • Yönlendirme Tabela : Bilgilendirme amaçlı, tanıtım amaçlı kullanılabilir, inşaat tabelası, yön tabelası, büro tabelası, ofis tabelası, apartman tabelası, şantiye tabelası olarak kullanılabilir.
 • Uyarı - İkaz Tabela : Bilgilendirme amaçlı, uyarı amaçlı, ikaz amaçlı kullanılabilir, inşaat tabelası, yön tabelası, büro tabelası, ofis tabelası, apartman tabelası, şantiye tabelası olarak kullanılabilir.