Skip to content Skip to footer

Geleneksel baskı, mürekkebin kağıt üzerinde kuruması sonucu oluşan baskı türüyken, UV baskı ise tamamen kendine has özellikleri olan bir baskı türüdür. Dijital baskı, sektörün gelişimi ile birlikte günümüzde daha teknolojik baskı seçeneklerinden birisi haline gelmiştir. UV baskı, diğer baskı yöntemlerine göre daha dayanıklı ve kaliteli bir baskıdır. UV baskıda, mikro boyuttaki boya tanecikleri ürünü işler ve boyalarının ürün yüzeyine değdiği anda ultraviyole ışınlarıyla kurutularak baskı elde edilir.

UV baskı sayesinde boyaların kuruma süresi 1 saniyenin altında gerçekleşir. Bu baskı türü için kullanılan özel UV boyalar; güneş ışığı, yağmur gibi dış faktörlerden etkilenmediği için çok uzun yıllar kullanılmaya uygundur. Günümüzdeki fotoğraf ve görüntü kalitelerinin artması sonucu baskıların da aynı kaliteye sahip olması istenir. Geleneksel baskı işlemiyle kıyaslandığında fotoğraf netliğine ve kalitesine en yakın baskı imkânlarını sunan teknik UV baskıdır. İstediğiniz görseli 150x200cm maksimum ebatlara kadar istenilen ürün üzerine basıp teslim ediyoruz.

  • Bu işlemlerin fiyat aralığını;
  • Malzemenin türü
  • Malzemenin ebatı
  • Malzemenin metrajı
  • Baskı yapılacak ürünün adedi belirlemektedir. Ürünlerimizde solma, boya atma gibi sorunlar asla söz konusu değildir. Ürünlerimiz firmamızın garantisi altındadır.
LAZER PLEKSİ
UV BASKI

VİDEO